Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vážení,

na stránkách, které jste navštívili, vám přiblížíme pár vzpomínek  členů "Dětského pionýrského sboru Filharmonie pracujících", který ve své době patřil ke špičkovým sborům v republice. Pro pochopení atmosféry vzniku tohoto sboru si dovolím citovat z programu jeho prvího vystoupení, ve kterém tehdy mladičký sbormistr Jaroslav Opěla napsal: 

"Hudebnost národa se nejprostším způsobem udržuje, rozvíjí a projevuje pěvem. Zpěvem každého dne, při každé příležitost, zpěvem co největšího počtu lidí. Byly doby, kdy prostý český člověk měl písničku pro přivítání nového dne, pro cestu do práce, zpíval si, když oral nebo kácel stromy, zpíval si při odpočinku, písní uspával dítě, píseň dávala sílu jeho paži, když zdvihla palcát proti nepříteli, o lásce nehovořil ale zpíval. Zpíval sám nebo s jinýmu pohromadě, zpíval vesele i smutně, táhle i divoce od jara až do zimy, od dětství až do posledních let.........Věřím, že ještě nevymřel tento kořen české zpěvnosti a hudebnosti. Ve snaze jej rozvinout a přispět ještě k většímu jeho rozšíření, založili jsme v naší Filharmonii Dětský pionýrský sbor"....psal se rok 1960.

Vzpomínky na tuto dobu jsou pro nás krásné i po mnoha letech a jsou důvodem k našim opakovaným společným setkáním. Rozpačité jsou pouze uvodní chvíle, později se naše mysl odebere do let dávno minulých a krásně se vzpomíná.........

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

škoda

(Dana Sívková, 19. 5. 2016 6:13)

Strašně jsem zklamaná,že mě nikdo neinformoval ,kde se koná setkání.
Telefon i mail je v seznamu k dispozici.Možná to byla poslední možnost
setkat se vynikajícím člověkem.Dana

Re: škoda

(Dagmar Popelková - Bobáková, 3. 7. 2016 12:12)

Milá Dano, bylo to moc narychlo. Jarda mi volal z Německa, že přijíždí 27.4. bylo to během týdne a já měla jenom týden na sehnání členů. nejen, že jsem posílala e-maily, ale i SMS ze seznamu, které jsem měla k dispozici. A přesto, kdo se ozval zpátky, tak jsme se s Jardou sešli. Bylo nás přes 30.
Zamluvení narychlo nějakého salonku bylo obtížné, ale i přesto se to podařilo. Já osobně na setkání v r. 2007 jsem taky nebyla, takže i když s Jardou jsem byla stále v kontaktu, nakonec jsem ho viděla po 50ti letech a to bohužel naposledy.
Budeme určitě pořádat setkání, kde aspoň zavzpomínáme. Bohužel, setkání a to dvoudenní, které chtěl Jarda do roka - tak to se už neuskuteční.

vzpominka

(eva kadlckova, 10. 9. 2012 16:11)

Vazeni, jsem byvalou zpevackou tohoto sboru a velmi rada vzpominam na roky, kdy jsme zpivali pod vedenim naseho mileho pana dirigenta Jaroslava Opely.
O setkani v rijnu 2007 se dovidam az ted, z internetu. Ziji uz pres 30 let v zahranici, tak me asi kvuli tomu nikdo neinformovat. Skoda, jak rada bych se byvala tohoto setkani zucastnila. Snad se mi to podari priste setkat se se vsemi prateli a hlavne s panem dirigentem.
Pozdrav vsem
Eva Kadlckova (3.hlas)

Re: vzpominka

(Kája Pochylá-Kufová, 30. 1. 2013 19:07)

Ahoj Evo, napiš mi prosím E mail na který Ti budu moci poslat informace. Kontakt na mne máš uveden na těchto stránkách. Měj se hezky a věřím, že se společně uvidíme. Kája

Re: vzpominka

(Zdena Hanáková - Procházková, 10. 4. 2016 17:20)

Ahoj Evičko, posílám Ti pozdravy ze Zlína. Dlouho o Tobě nemám žádné zprávy. Mám pořád stejnou adresu, tady na stránkách jsem přidala i e-mail. Budu ráda, když se ozveš. O setkání bych Ti byla napsala, ale bohužel neznám Tvoji současnou adresu ani mejl. Ahojka. Zdena 10.4.2016

Mrzí mne to

(Dagmar Bobáková, 10. 4. 2016 13:54)

Škoda, že jsem na tento sraz nebyla pozvaná, i když jsem byla u zrodu našeho souboru. Nevadí, těším se na setkání 27.4. 2016

Dagmar Bobáková ( 1. hlas).

Pozdrav všem

(Hofrichterová Marie - roz. Petrášková, 21. 3. 2008 14:45)

Ráda jsem se zúčastnila všech setkání s naším bývalým Panem dirigentem /s velkým P./Velmi lituji, že jsem se nemohla zúčastnít koncertu na Zelený čtvrtek. Věřím, že se zde objeví nějaké informaci a fotografie z tohoto setkání.Setkání na podzim bylo velmi příjemné a jistě na něho budeme všichni zúčastnění rádi vzpomínat až do setkání příštího.
Známka k podzimnímu setkání byla vtipná a jistě nám všem čas od času zpříjemní vzpomínky.Zdravím všechny bývalé "pionýrky a pionýry".